Internet rzeczy
  1. Blog
  2. Szczegóły
Internet rzeczy
Internet rzeczy to nie przyszłość z filmów, a teraźniejszość. Sprzęt gospodarstwa domowego, inteligentne domy, urządzenia codziennego użytku. Wszystko to gromadzi dane, łączy się z siecią i komunikuje. Aplikacje mobilne i internetowe w większości wypadków są nieodłączną częścią tego ekosystemu. Ułatwiają życie, pomagają, są wykorzystywane do zapewnienia bezpieczeństwa, komfortu, a nawet wspomagają życie osób chorych. Nasze ostatnie realizacje to właśnie Internet rzeczy. W tym wypadku, specjalistyczne urządzenia komunikują się z serwerem WWW i aplikacją mobilną w celu przekazania danych użytkownikowi. Na wstępie warto powiedzieć co oznacza Internet Rzeczy (z ang. Internet of Things, IoT). Jest to koncepcja, wedle której różne urządzenia mogą zbierać dane, wysyłać, odbierać je, komunikują się poprzez różne media z innymi urządzeniami lub siecią. Doskonałym przykładem są tu inteligentne domy, sprzęty AGD, typu lodówka, która wysyła informacje o brakujących produktach lub gorący temat - smartwatche. Internet of Things to ogromne możliwości w wielu dziedzinach. Myślę, że kilka poniższych przykładów pokaże jaki potencjał drzemie w tych urządzeniach. Czujniki - wszelkiego rodzaju czujniki, tj. ciepła, pulsu, otwarcia drzwi, szczelności, przepływu prądu itp. Tego typu urządzenia pozwalają monitorować wszelakie parametry i wysyłać na bieżąco dane. Serwer utracił zasilanie, ktoś otworzył drzwi, dziecku lub chorej osobie zanika puls, chłodnia traci temperaturę. Bieżący monitoring to szybsza reakcja. AGD - lodówka, która informuje użytkownika o stanie produktów. Z aplikacji mobilnej użytkownik sprawdza stan lodówki, dodaje brakujące produkty do listy zakupowej i po pracy robi zakupy, albo składa zamówienie z dostawą do domu. Wszystko to za pomocą aplikacji mobilnej komunikującej się z urządzeniem przez sieć. Inteligentne domy - czujniki i urządzenia monitorujące warunki w domu, zdalne sterowanie urządzeniami, statystyki rozkładu ciepła, zużycia prądu itp. W Mobile Madness od pewnego czasu pracujemy nad kilkoma realizacjami z zakresu Internet of Things. Nie możemy zdradzić szczegółów, ale generalnie są to różnego rodzaju czujniki, które monitorują pewne parametry i na bieżąco raportują do aplikacji mobilnej i serwera WWW. Projekty bardzo ciekawe i nie ukrywamy, że w najbliższym czasie będziemy tworzyli swoje rozwiązania w tym zakresie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez Mobile Madness Sp. z o.o. z siedzibą i adresem w Rzeszowie (35-302) przy ul. Jana Twardowskiego 3/35, w celu prezentacji oferty. Administratorem danych osobowych jest Mobile Madness Sp. z o.o. Informujemy o prawie wglądu i wnoszenia poprawek do zebranych danych osobowych, a także o prawie do żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania tych danych, które należy zgłaszać na adres Mobile Madness Sp. z o.o. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.